میوه خشک به دلیل کالری پایین برای سلامتی انسان مفید می باشد. امروزه به دلیل خوردن میان وعده های مغذی انواع میوه خشک در بازار موجود می باشد. شاه توت خشک یکی از میوه های خسک می باشد که بسیار خوش مزه و پر خاصیت است. شاه توت خشک بیشتر در بازار خشک بار خرید و فروش می شود، اما در بسیاری از شیرینی فروشی‌ها، آجیل فروشی‌ها و غیره نیز خرید و فروش می شود.

مرجع خرید شاه توت خشک

راهنمای انتخاب شاه توت خشک

راهنمای انتخاب شاه توت خشک شاه توت جز میوه های نرم می باشد که هنگام برداشت با خوردن ضربه آسیب می بیند و زود دچار آلودگی میکروبی می شود و از این رونمی توان آن را به مدت طولانی انبار کرد.

هم چنین برداشت این محصول به مدت کوتاهی می باشد و ماندگاری پایینی دارد، از این رو خشک کردن شاه توت بهترین کار برای نگه داری و ماندگاری شاه توت می باشد.

خشک کردن میوه ها یکی از قدیمی ترین روش های نگه داری میوه به مدت طولانی تر می باشد، در این روش رطوبت میوه و فعالیت میکروب‌ها کم و از بین می رود.

برای خشک کردن میوه از روش های زیادی می توان استفاده کرد.

امروزه کارخانه های بزرگ میوه خشک کنی وجود دارد که انواع میوه را به صورت صنعتی خشک می کنند.

اما بسیاری از افراد نیز در منزل اقدام به خشک کردن میوه می کنند.برای خشک کردن شاه توت اول باید شاه توت با کیفیت و خوش مزه را خریداری و سپس اقدام به خشک کردن نمود.

شاه توت به دلیل خواص زیاد به صورت تازه، فریز شده، خشک شده، مربا، شربت و عصاره آن مورد استفاده قرار می گیرد که در هر صورت خواص آن حفظ شده و بسیار خوش‌مزه می باشد.

برای انتخاب شاه توت خشک باید به چند نکته توجه نمود:

اول این که با نگاه کردن متوجه باکیفیت بودن شاه توت می شوید.رنگ شاه توت خشک دارای رنگ قرمز روشن می باشد.

شاه توت خشک نباید به هم چسبیده و له باشد.سایز شاه توت خشک نیز باید مناسب باشد و خیلی ریز نباشد.شاه توت خشک به دلیل داشتن رنگ قرمز دارای آنتی اکسیدان فراوان می باشد.

شاه توت خشک دارای مقادیر زیادی ویتامین سی و بی و آ و ای می باشد که با مصرف آن به عنوان میان وعده باعث شادابی پوست و هم چنین جلوگیری از انواع سرطان می شود.

بازار توزیع شاه توت خشک

بازار توزیع شاه توت خشک شاه توت در بیشتر بازار توزیع شاه توت کشور موجود می باشد اما هر شهری که تولید کننده شاه توت باشد، این محصول را با کیفیت بالا و قیمت مناسب به بازار ارایه می دهد و حتی به عنوان سوغات آن شهر محسوب می شود.

شاه توت تازه در تهران بیشتر در بازار تجریش موجود می باشد، به دلیل گرانی این میوه و هم چنین کمی آن،این میوه بسیار کمیاب می باشد ودر همه جا موجود نیست.

شاه توت خشک نیز عموما درمناطقی که تولید می شود حاصل می گردد، یه دلیل ابن که شاه توت نرم می باشد حمل و نقل این محصول بسیار سخت است و نگه داری آن به مدت طولانی ممکن نیست، از این رو شاه توت را در همان منطقه که تولید می شود خشک می کنند و به بازار توزیع می کنند.

شاه توت خشک را می توان از بازار خشک بار و یا از طریق فروشگاه های اینترنتی خریداری نمود و از خواص بی نظیر آن بهره مند شد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *