یکی از مواد مقوی و پرکالری که برای بدن بسیار مفید است توت سفید خشک است که با توجه به خواصی که برای سلامتی و زیبایی بدن دارد می تواند انتخاب بسیار خوبی باشد. یکی از مواد مغذی موجود در توت سفید خشک اهن است و همه ما می دانیم که داشتن اتوی کافی در بدن بسیار مهم است. با مصرف توت خشک می توانید اتوی مورد نیاز بدن خود را برای جلوگیری یا درمان بیماری هایی که ممکن است ناشی از کمبود اهن باشد تهیه کنید. ممکن است برای شما جالب باشد که تقریبا 70 درصد اتو در بدن از هموگلوبین در خون تشکیل شده است و هموگلوبین نقش بسیار مهمی در انتقال اکسیژن به بدن دارد. بنابراین کمبود اتو می تواند باعث کم خونی در بدن شود و شما باید با خوردن غذاهای حاوی اهن مانند توت سفید خشک از بیمار شدن خودداری کنید.

اکثر ایرانیان از کمبود اهن رنج میبرند بنابراین باید این کمبود را با خوردن غذاهایی مانند توت سفید خشک جبران کنند.

توت سفید خشک

جالب است بدانید که قند موجود در توت سفید نه تنها مخصوص توت سفید تازه است بلکه این شکر در توت سفید یا توت سیاه خشک نیز وجود دارد. یک ماده معدنی به نام دیوکسینوژیریمایسین در توت سفید خشک وجود دارد که نقش کاهش سطح قند خون در بدن را دارد. این ماده به گونه ای در بدن کار می کند که از جذب گلوکز توسط سلول های گیرنده گلوکز جلوگیری کرده و از تجزیه گلوکز جلوگیری می کند. در ابتدا دانشمندان دریافتند که این ماده در برگهای توت سفید وجود دارد اما با تحقیقات بیشتر دریافتند که این ماده در خود توت نیز وجود دارد بنابراین با خوردن مقدار مشخصی توت سفید خشک می توانید سطح قند خون را کاهش دهید. به خودتان توجه کنید که اگر می خواهید از این خاصیت در توت سفید خشک استفاده کنید حتما توت خشک تهیه کنید که به طور مصنوعی توسط دستگاه خشک نشده باشد. زیرا در طی فرایند خشک کردن توت سفید توسط دستگاه این ماده ذکر شده در بالا از بین می رود بنابراین از توت خشک استفاده کنید که به طور طبیعی توسط نور خورشید خشک شده است.

مصرف توت سفید می تواند فواید زیادی داشته باشد و یکی از این مزایا این است که مصرف توت خشک از دیابت جلوگیری می کند. مصرف توت خشک می تواند پیشرفت دیابت را کاهش دهد و افرادی که از دیابت رنج می برند قطعا باید از میوه های خشک مانند توت سفید خشک استفاده کرده و در رژیم غذایی خود بگنجانند. باید گفت که توت سفید خشک مانند انجیر خشک فیبر زیادی دارد و اگر می خواهیم فیبر موجود در توت سفید خشک را با سایر مواد غذایی مانند بیدمشک مقایسه کنیم باید بگوییم فیبر تقریبا دو برابر فیبر موجود در بیدمشک است. همچنین فیبر نقش های زیادی در بدن دارد و یکی از این نقش ها سرکوب سطح قند خون است و این عامل دیگری است که مصرف این ماده را برای بیماران دیابتی مفید می کند.

اگر می خواهید از خواص ضد دیابت و ضد قند خون این ماده با ارزش استفاده کامل کنید باید بدانید که قبل از غذا خوردن از این ماده استفاده کنید. یکی از مواردی که امروزه همه از جمله زنان به دنبال این هستند این است که بتوانند از پیری جلوگیری کنند. این افراد باید گفت که اگر شما واقعا به دنبال برای رسیدن به چنین هدف سپس شما باید توت سفید خشک در رژیم غذایی خود استفاده کنید. توت سفید خشک حاوی ویتامین های ای و سی است که ویتامین های ضد اکسیدان نیز نامیده می شوند. این ویتامین ها اثر سرکوب اکسیژن فعال را دارند و این ویژگی موجود در توت های سفید خشک سلول ها را جوان نگه می دارد و خاصیت ضد پیری دارد و پوست صورت را زیبا می کند. توت سفید ایرانی معمولا با قرار دادن جلوی خورشید خشک می شود تا رطوبت داخل این میوه از بین برود و در طی چنین عملیاتی معمولا چیزی به این میوه اضافه نمی کنند و شیرینی که توت سفید خشک کرده از خود میوه است.

اما اگر توت سفید به صورت مصنوعی و مکانیکی خشک شود شکر سفید یا سایر مواد شیرین به این ماده اضافه می شود تا مواد مغذی از دست رفته توت خشک را بی مزه کند. مراقب باشید که ارتفاعی که درخت توت کاشته می شود می تواند بر طعم توت حاصل اثر بگذارد و بهترین ارتفاع توصیه شده برای کاشت درخت توت 3000 متر از سطح دریا باشد. توت که در این ارتفاع کاشته می شود طعم بسیار شیرین و خوشمزه ای دارد و درخت توت در این ارتفاع می تواند بسیار مثمر ثمر باشد و توت های بسیار مرغوب تولید کند. لازم به ذکر است که بهترین روش استفاده از توت سفید استفاده خشک است و می تواند به عنوان طعم دهنده با چای استفاده شود. متخصصان علوم تغذیه گفته اند که بهتر است به جای استفاده از شکر از توت سفید خشک به همراه چای استفاده شود که برای بدن بسیار مضر است و صدمات زیادی به بدن وارد می کند.

اگر نمی خواهید توت سفید بخورید می توانید در فنجان چای فرانسوی خود بریزید و از طعمی که به چای شما می دهد لذت ببرید. لازم به ذکر است که وقتی توت سفید خشک را در چای می ریزید باعث می شود توت سفید خشک بافت بسیار خاصی داشته باشد و با خوردن توت می توانید احساس جالبی را تجربه کنید. همچنین می توانید از توت سفید خشک در پخت انواع کیک ها استفاده کنید و از این کیک خوشمزه به همراه چای به عنوان یک میان وعده خوشمزه لذت ببرید. اگر می خواهید توت خشک را از یک سایت معتبر خریداری کنید می توانید سایت ما را به عنوان تهیه کننده بهترین و با کیفیت ترین توت سفید خشک انتخاب کنید و از خرید خود لذت ببرید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *